מאכלים ירושלמים

מאכלים ירושלמים

ירושלים היא ערב רב של מאכלים נפלאים. ניתן למצוא מגוון מאכלים ירושלמים שונים שכול אחד מהם הוא מעדן לחיך וחגיגה לעניים. 

1. אם נתחיל בעממי הבריא והפשוט, יש בירושלים מגוון דוכני פלאפל נפלאים, ביניהם דוכני פלאפל מהטובים בארץ, נכון את הפלאפל תמצאו בכול פינה בארץ אך יש בירושלים באמת דוכנים של פלאפל כה ייחודים ואיכותיים עד כי איכותם הופכת אותם לכדי מאכלים ירושלמים. ייחודיים. 

2. אם אתם מחפשים מאכלים ירושלמים אותנטיים עטופים בצבעים וניחוחות עזים ונפלאים. יש מגוון מסעדות בירושלים איכותיות למדיי וכדאי כמובן ללכת בתוך שוק מחנה יהודה, בתוך שוק מחנה יהודה תמצאו מסעדות, דוכנים, חנויות מאכלי עדות נפלאים, ניחוחות מרגשים, תבלינים חדשים ומלהיבים ואוירה צבעונית ומרגשת. 

3. אי אפשר להזכיר את ירושלים מבלי להזכיר את החומוס הירושלמי ואת האוכל במסעדות המזרחיות ככלל. בנוסף לחומוס המיתולוגי שכול כך מזוהה עם המסעדות המזרחיות הטובות הירושלמיות תוכלו ליהנות בירושלים גם ממטעמי דגים מבושלים נפלאים, מוסקה נפלאה, חומוס עם בשר ועוד מגוון מנות ירושלמיות שתמיד מתחשק לחזור ולטעום.

4. יש גם מאכלי עדות נפלאים בירושלים כמו מרק קוסקוס, בשר ודגים מהטאג'ין שהוכנו על גחלים, בישול על פתיליות, מטעמים וממתקים מזרחיים נפלאים שמשאירים את החיך מפונק ומתלהב. אך ירושלים היא גם בשר על האש במגוון מסעדות ובתי קפה נפלאים. 

5. בין אם אתם אנשים של אוכל מרוקני מסורתי או מעדיפים לזלול חומוס מיוחד או סטייק עסיסי – המקום שלכם הוא ירושלים. אלה מאכלים ירושלמיים שיש אולי במקומות אחרים, אבל אין כמו ברמה ובאיכות של ירושלים. 

אך המסעדות המגוונות הן לא הפינוק היחד שירושלים יודעת להציע. לירושלים יש עוד פינוקים ייחודיים לה שיש להם טעם ייחודי בירושלים כמו סחלב נפלא, סוס, חרוב, המאפיות מלאות מאפים ייחודיים ונפלאים שממלאים את האף ואת הפה בריחות משכרים ובקסם ירושלמי שפשוט אינו נגמר. בירושלים תמצאו סוגי לחם מיוחדים שאין בערים אחרות. לחמים של עדות, דתות וקבוצות שונות. אם אתם חובבי לחמים מיוחדים ודברי מאפה מפנקים – ירושלים תהיה עבורכם חגיגה של  הפתעות קולינאריות נהדרות.

אולי תהיו מעוניינים לקרוא גם על: הקסם שבעיר

 

עבור לגרסה המיוחדת המותאמת לתוכנת הקראה